R A D I O E N T E L E V I S I E
|
![]()
NIEUWSSELECTIE
S e l e c t i e
Televisie
|
S E L E C T I E T E L E V I S I E :
ZATERDAG
ACTUALITEITEN Newsnight at twenty. Jubileumuitzending met een compilatie van hoogtepunten uit deze actualiteitenrubriek. Met ook een bijdrage van een groep Nederlandse fans. BBC2, 18.50-19.30u.
Nova. Met aandacht voor het 10-jarige jubileum van de theatergroep Carver en de sloop van flats in de Bijlmermeer. Ned.3, 22.15-22.45u.
DOCUMENTAIRES Niets meer te verliezen. Portret van Han van Setten bij wie fatale longkanker werd geconstateerd en die vorig jaar overleed. Makelaar en optimist Van Setten werd gevolgd in de laatste fase van zijn leven waarin hij ondanks zijn lichamelijke aftakeling rekende op herstel. TV2, 21.48-22.53u.
Columbus: Miracle of faith. Documentaire van Willy Lindwer over 2000 jaar christendom, geheel opgenomen in Israel. Over hoe het christendom zijn wortels heeft in het jodendom . Zie ook pagina 31. TV2, 23.27-0.20u.
PRAATPROGRAMMA Crisis. Prominente Nederlanders onder wie Kamerlid Margreet de Boer, wethouder Hans Simons en burgemeester Hans Ouwerkerk spelen in bestuurdersrollen een crisis na. In deze aflevering gaat het om een in aanbouw zijnde tunnel onder de Zuiderschelde die instort. Ned.3, 20.56-22.00u.
AMUSEMENT Nederland volgens Pijpers. In deze tweede aflevering over Nederlandse spreekwoorden en gezegdes gaat het over 'de aanhouder wint'. Een ontmoeting met cowboy Bert van den Berg, met Jan Bernaards die er alles voor over heeft om beroemd te worden en met succesfilosoof Marinus Knoope. Ned.1, 23.13-23.41u.
Miss Kaandorp (Brigitte, de musical). Eerste deel van een musical over het leven van cabaretière Brigitte Kaandorp. Eerder uitgezonden in januari en februari van het vorig jaar. Ned.3, 23.35-0.30u.
SPORT Tennis. Rechtstreeks verslag van de enkelfinale heren in de Australian Open tussen de Amerikaan Andre Agassi en de Rus Jevgeni Kafelnikov. TV2 vanaf 4.00u.
KUNST Borges volgens Arrabal. Zie tv-vooraf. TV2, 0.45-1.49u.
FILM Ooh, You Are Awful (Cliff Owen, 1976, Engeland). Komedie met Dick Emery als een Londense oplichter die op zoek is naar informatie die getatoeëerd zou staan op het achterwerk van een onbekende jongedame. BBC2, 13.35-15.10u.
Herbie Goes to Monte Carlo (Vincent McEveety, 1977, VS). In opus drie van de populaire Disney-reeks rijdt de Volkswagenkever met een eigen willetje van Parijs naar Monte Carlo, met in de benzinetank een door boeven verstopte diamant. Met Dean Jones. Net5, 15.50-17.35u., met reclame.
Short Circuit II (Kenneth Johnson, 1988, VS). Uitsluitend door jeugdige kijkers te verteren sciencefiction-komedie over een eigentijdse Pinocchio: een kokette robot met een ziel. Regisseur maakte eerder The Incredible Hulk en The Bionic Woman. Net5, 17.35-19.30u., met reclame.
Suspect (Peter Yates, 1987, VS). Thriller schetst en passant een saillant sociologisch portret van Washington D.C. maar kent een minder overtuigend plot. Cher is een afgesloofde pro-deo-advocaat. Rechtbankjurylid Dennis Quaid helpt haar de onschuld te bewijzen van de dakloze, dove Vietnamveteraan Liam Neeson. Net5, 20.00-22.10u., onderbroken door reclame.
Will Success Spoil Rock Hunter? (Frank Tashlin, 1957, VS). Uitgelaten satirische komedie naar stuk van George Axelrod. Verlegen reclameman Tony Randall raakt in de ban van een zekere Rita Marlowe, een door Jayne Mansfield gespeelde filmster met de 'Oh, So Kissable Lips'. RTL5, 20.30-22.15u., met reclame.
Weird Science (John Hughes, 1985, Engeland). Kinderachtige tienersekskomedie van adolescentie-specialist Hughes over twee jochies die via hun home-computer een bevallige robot (Kelly LeBrock) creëren die hen moet inwijden in de liefde. Veronica, 20.30-22.05u., met reclame.
The Toy (Richard Donner, 1982, VS). Kluchtige remake van Le jouet (Francis Veber, 1976) over werkloze journalist die zich verhuurt als levend speelgoed voor een verwend rijkeluiszoontje. Moraal: niet alles is voor geld te koop. Over-acting van Richard Pryor. Ook met Jackie Gleason, Ned Beatty. Ned.1, 21. 29-23.13u.
The Juror (Brian Gibson, 1996, VS). Demi Moore als jonge alleenstaande vrouw annex rechtbankjurylid dat wraak neemt op Alec Baldwin, de mentale afperser die haar dwong een mafiabaas 'niet schuldig' te verklaren. Akelig confectieproduct. Net5, 22.10-0.20u.,met reclame.
Prom Night IV: Deliver Us from Evil (Clay Borris, 1991, Canada). Slasher movie van de lopende band. Psychopaat belaagt tieners in afgelegen vakantiehuis. RTL4, 23.45-1.25u., met reclame.
Gas Food Lodging (Allison Anders, 1991, VS). Debuut van 'onafhankelijke' Anders - assistente van Wenders, huisvriendin van Tarantino. Effectief en realistisch portret van serveerster Brooke Adams, die alleen met twee tienerdochters in een stacaravan woont. Veel armoede en puberpsychologie. Net5, 0.20-1.55u., met reclame.
En nagesynchroniseerd: The Alamo (John Wayne, 1960, VS). ARD, 22.25-1.00u. Lone Star (John Sayles, 1995, VS). ZDF, 1.15-3.25u. Brannigan (Douglas Hickox, 1975, Engeland). ARD, 1.25-3.15u.
ZONDAG
ACTUALITEITEN Buitenhof. Onder andere een gesprek met de Nederlandse ambassadeur bij de VN in New York, Peter van Walsum over de vraag in hoeverre Nederland een gidsland is als het gaat om vrede in de wereld. Ned.3, 12.07-13.03u.
Lopende zaken. Reportage over verpleeghuisartsen die dagelijks worstelen met de vraag of dementie bij ouderen niet zoveel ondragelijk lijden veroorzaakt dat ze hen moeten helpen bij het beëindigen van het leven. De nieuwe euthanasiewet die op komst is maakt dat juridisch makkelijker maar in de praktijk niet minder moeilijk. Ned.3, 21.40-22.20u.
DOCUMENTAIRES Oog in oog. Een reportage over chronische vermoeidheid waaraan miljoenen Nederlanders lijden en aandacht voor een omstreden gedragstherapie voor autistische kinderen. Net5, 19.25-19.55u.
Aangenaam: Afrika. Reportages uit Gambia, Nigeria en Zuid-Afrika over misvattingen, omkeringen en opmerkelijke verrassingen in een speurtocht naar de kracht van Afrika anno 2000. Of het nu strand en zon, kennis van natuurlijke medicijnen of heel eigen opvattingen over management zijn, Afrika heeft de markt 'iets' te bieden. Ned.3, 20.45-21.40u.
PRAATPROGRAMMA Het laatste oor. Over curruptie in de politiek met PvdA-jongere Edith Mastenbroek en ex-staatssecretaris van Sociale Zaken Robin Linschoten. Veronica, 23.50-0.28u.
Van de schoonheid en de troost. In dit vijfde deel van deze imposante reeks een gesprek met concertpianist, Chopin-vertolker en dirigent Vladimir Ashkenazy (1937, Rusland). Sinds 1989 is hij eerste dirigent van het Deutsches Symphonie Orchester in Berlijn. Ned.3, 22.55-23.55u.
KUNST De plantage. De bekendmaking van de winnaar van de Songwriters contest voor scholieren van 14 tot 18 jaar. Ook te gast acteur Ramsey Nasr die met zijn monoloog Geen lied afscheid neemt van het Zuidelijk Toneel waaraan hij vijf jaar was verbonden. En een optreden van Acda en De Munnik. Ned.3, 17.00-18.00u.
Close-up. Zie tv-vooraf. Ned.1, 18.31-19.29u.
FILM Vibes (Ken Kwapis, 1988, VS). Cyndi Lauper maakte haar filmdebuut in malle avonturenkomedie. Samen met Jeff Goldblum en Peter Falk zoekt ze in Zuid-Amerika naar een schat. SBS6, 13.15-14.55u., onderbroken door reclame.
The Pebble and the Penguin (Don Bluth & Gary Oldman, 1995, VS). Martin Short leent zijn stem aan hoofdpersoon van povere, muzikale tekenfilm over pinguïn die zijn liefje moet veroveren. RTL4, 13.55-15.15u., met reclame.
Fassloh padjom / Het vijfde seizoen (Rafi Pitts, 1997, Ir/Fr.). Debuut van Frans-Iraanse Pitts is een boertige komedie over een al generaties lang voortetterende dorpsvete tussen twee families. Exponent van een ándere Iraanse filmschool dan die van de fictie en werkelijkheid vermengende cineasten als Kiarostami en Makhmalbaf. Ned.3, 14.05-15.20u.
Freaky Friday (Garry Nelson, 1977, VS). Vaardige Disney-klucht waarin moeder Barbara Harris en tienerdochter Jodie Foster voor één dag van lichaam wisselen. BBC1, 16.30-18.05u.
The Cutting Edge (Paul M. Glaser, 1992, VS). Geen cliché laat men onbenut in een zich bijna volledig op een kunstijsbaan afspelend melodrama. Kunstrijdster annex welgesteld kreng Moira Kelly vindt nieuwe partner in simpele ijshockeyer D.B. Sweeney. Net5, 20.30-22.10u., met reclame.
Trial by Jury (Heywood Gould, 1994, VS). Redelijk stijlvolle rechtbankthriller stelt kwetsbaarheid van de juryrechtspraak aan de kaak. Glibberige mafiabaas Armand Assante bewerkstelligt vrijspraak door jurylid annex alleenstaande moeder Joanne Whalley-Kilmer te intimideren. Ook met William Hurt. Veronica, 21.30-23.20u., met reclame.
Berlinger - Ein deutsches Abenteuer (Alf Brustellin & Berhard Sinkel, 1975, West-Duitsland). Maatschappijkritisch drama presenteert, aan de hand van de levenswandel van een fabrikantenzoon, een analyse van de Duitse 'meelopersgeest' vanaf de Tweede Wereldoorlog tot in de jaren zeventig. ZDF, 22.25-0.45u.
Restoration (Michael Hoffman, 1994, VS). Met Oscars voor aankleding en art direction bekroond, wild opgedoft maar weinig coherent kostuumdrama doet anekdotisch verslag van het leven van een dokter (Robert Downey jr.) in het overbevolkte Londen van 1663. Hij sluit een papieren huwelijk met de minnares van koning Karel II (Sam Neill) en wordt verraden door portretschilder Hugh Grant. BBC2, 23.00-0.50u.
Stepping out (Lewis Gilbert, 1991, VS). Op het lijf van Liza Minnelli geschreven, typisch 'hartverwarmende' verfilming van oorspronkelijk Brits theaterstuk. Broadway-veterane neemt leiding over klasje amateurdansers. BBC1, 0.30-2.20u.
Les voleurs (André Téchiné, 1996, Frankrijk). Onverwoestbare Catherine Deneuve is een ordentelijke filosofiedocente die een verhouding aangaat met een destructief ingesteld, semi-crimineel meisje (Laurence Côte, goed voor een César) en via haar een politieman (Daniel Auteuil) leert kennen. Psychologische thriller is aangenaam verpakte lucht. BBC2, 0.50-2.45u.
Beach Ball (Lennie Weinrib, 1965, VS). Muzikale strandfilm met Edd Byrnes. Maandag, SBS6, 13.35-15.05u., met reclame.
Nagesynchroniseerd: Murder at the Gallop (George Pollock, 1963, Eng.). ARD, 15.05-16.25u.
|
NRC Webpagina's
29 JANUARI 2000
|
Bovenkant pagina |