NIEUWS | TEGENSPRAAK | SUPPLEMENT | AGENDA | ARCHIEF | ADVERTENTIES | SERVICE

FOTOGRAFIE
ENGAGEMENT
HANDEL
RESTAURATIE
FORMAAT
BIËNNALE
FOTOGRAFEN
EXPOSITIES
INSTITUTEN
INTERNET

Overzicht eerdere
afleveringen Profiel

VEILINGEN

Een selectie uit het grote aanbod:

Berlijn Typisch Duitse fotoveiling in de Villa Grisenbach: klein aanbod 19de-eeuwse foto's maar vooral Bauhaus, Russische en Hongaarse fotografie. Ook Nederlandse fotografen als Piet Zwart en Paul Citroen. Veiling 25 mei. Kijkdagen 21 tot 24 mei. Fasanenstrasse 25, Berlijn. (00 49 30) 885 91 50.

Los Angeles Het grote, voor veel mensen 'onbekende' veilinghuis Butterfields, veilt een collectie kunstfoto's met o.a. een fotocollage van David Hockney. Veiling 18 mei. Kijkdagen in diverse steden: 5 t/m 7 mei op 220 San Bruno Avenue in San Francisco; 12 t/m 14 mei op 7601 Sunset Boulevard in Los Angeles en 14 t/m 16 mei op 441 West Huron Street in Chicago (00 1 415) 861 75 00.

New York Swann veilt 19de en 20ste eeuwse foto's. Zeer gevarieerde, leuke veiling op hoog niveau, ook voor 'beginners'. Veiling 3 april. Kijkdagen 30 maart t/m 2 april. 104 East 25 Street. (00 1 212) 254 47 10.

Keulen Het zeer oude veilinghuis Lempertz in Keulen veilt op 6 mei een kleine verzameling 19de-eeuwse fotografie met nadruk op Hongaarse en Russische fotografie. Kijkdagen 28 april t/m 2 mei in Keulen en 14 t/m 16 april in de gelijknamige galerie in Berlijn, Linienstrasse 153. (00 49 22) 192 57 29.

Amsterdam Op 7 juni is de eerste fotoveiling van Sotheby's in Amsterdam. Ed van der Elsken, Emile van Moerkerken, maar ook Paul Blanca en Danielle Kwaaitaal komen aan bod. Combinatie van oudere en eigentijdse fotografie. Kijkdagen 2 t/m 6 juni 10-16 uur. De Boelelaan 30, Amsterdam. (020) 550 22 00.

New York Christies in New York veilt op 5 april (kunst)foto's - zie 'Pioniers lachen in hun vuistje' hieronder - van o.a. Alexander Rodchenko en Robert Mapplethorpe. Kijkdagen 1 t/m 4 april, 10-17 uur. 20 Rockefeller Plaza, New York (00 1 212) 636 23 30.

NRC Webpagina's
30 MAART 2000

   Bovenkant pagina

NRC Webpagina's © NRC HANDELSBLAD (web@nrc.nl) MAART 2000